Sütaş Лабне  200 g

Sütaş Лабне 200 g

Тежини на производот


Sütaş Лабне, со неговиот уникатен вкус и мека, кремаста структура дава радост низ целиот ден, од појадок до вечера. Може лесно да се мачка на леб за појадок или ужина, или да се додаде на многу рецепти од торти до предјадења, и различни оброци од супи до паста. Неговото практично и стилско пакување ја обезбедува неговата свежина.

Енергија и хранливи материи

Енергија и хранливи материи

Просечна хранлива вредност на 100г.
Енергетска вредност (Kcal/KJ)198 / 819
Млечна маст (g)18
Од кои Заситени Масни Киселини (g)11,7
Јаглехидрати (g)4,5
Од кои шеќери (g) 4,5
Протеини (g)4,5
Натриум (g)0,7
Калциум (mg)280

Енергија и хранливи материи

Просечна хранлива вредност на 100г.
Енергетска вредност (Kcal/KJ)198 / 819
Млечна маст (g)18
Од кои Заситени Масни Киселини (g)11,7
Јаглехидрати (g)4,5
Од кои шеќери (g) 4,5
Протеини (g)4,5
Натриум (g)0,7
Калциум (mg)280

Нашите Други Сирења